¨

Aktuální sněhové zpravodajství z Brd

Brdy jsou hory bez horské služby, bez sjezdovek a v zimě i téměř bez lidí. Hluboké lesy protkané cestami jsou potenciálním rájem běžkařů. Ti “outdooroví” jsou už spokojeni. Ti, kteří mají raději strojově upravené stopy, mají, a zřejmě ještě nějakou dobu budou mít, většinou smůlu. 

Jak jsou Brdy rozlehlé a české zimy vrtkavé a nevyzpytatelné, mohou se sněhové podmínky v různých částech našich středočeských hor lišit. Oficiální zpravodajství pro běžkaře z Brd zatím bohužel neexistuje. Víte tedy, odkud čerpat informace o sněhové pokrývce? Máme několik tipů.

Nejlepší sněhové zpravodajství přináší web Brdská stopa, který je součástí Brdských listů. Naleznete tu každodenní informace o výšce sněhové pokrývky, stavu cest a stop, které tvůrci webu zjišťují sami, nebo jim je posílají návštěvníci hor. Aktuální informace naleznete také na odpovídající straně webu Kamzasnehem.cz.

Malé prostranství s kótovací tyčí na vrcholu Malého Toku

Malé prostranství s kótovací tyčí na vrcholu Malého Toku

Upravené stopy naleznete ve Ski areálu Těškov a u Strašic. Sněhové zpravodajství z těchto dvou míst přináší Brdská stopa. Oficiálně je, stejně jako mapu areálu, najdete na webu sparta-cycling.cz. Protahování stop přímo v CHKO Brdy je v jednání.

Český hydrometeorologický ústav má v nejvýše položené brdské osadě v Teslínech nainstalován automatický systém měření výšky sněhu. Návštěvníkům Jižních Brd tyto informace jistě poslouží.

Běžkařům se určitě vyplatí sledovat web Brdy Aktivně. Jeho tvůrci, jak už název stránek napovídá, se do Brd vydávají sportovat. Objevují se tu tak aktuální články s fotografiemi i z běžkařských výletů.

Uživatelé Facebooku by měli znát skupinu CHKO Brdy. Kromě jiného se tu v tomto období nachází spousta příspěvků týkající se bílé stopy mezí Příbramí a Rokycany.

Znáte jiný zdroj informací o sněhu v Brdech? Dejte nám o něm vědět!

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *