¨

Aktuální sněhové zpravodajství z Brd – sezóna 2018/19

Brdy i letos na začátku zimy zasypal sníh, a protože meteorologové v dlouhodobém výhledu slibují střídání mrazivých období a oblev, je dobré před naplánováním běžkařského i pěšího výletu znát aktuální stav bílé nadílky v našem nejvyšším vnitrozemském pohoří. I letos vám může pomoci hned několik zdrojů, jeden dokonce zcela nový.

Nejaktuálnější sněhové zpravodajství přináší Český hydrometeorologický ústav prostřednictvím automatických stanic s měřením výšky sněhu. Na jeho webu naleznete mapu všech těchto zařízení, a snadno tak zjistíte, že dvě fungují i na území CHKO Brdy. Tu tradiční v Teslínech před letošní lyžařskou sezónou doplnila druhá, na vrcholu Praha. Zatímco ta teslínská stojí v nadmořské výšce 720 metrů, ta na druhém nejvyšším brdském vrcholku ve výšce 862 metrů nad mořem reprezentuje sněhovou situaci ve vrcholových partiích.

Sněhové zpravodajství však přinášejí i další – neoficiální zdroje. Stránky Brdská stopa tradičně naleznete v Brdských listech. Stav sněhu je zde pravidelně aktualizován prostřednictvím pozorování návštěvníků Brd. Příspěvky tu sice končí loňským březnem, i letos se určitě můžete těšit na nové zprávy.

Podobným způsobem přibývají nové informace i na webu Kamzasněhem.cz. Zde najdete stránku věnovanou přímo Brdům. Ani tady ale lyžařskou sezónu v Brdech zatím vlastně neodstartovali. On taky dosud nebyl důvod.

Pokud by vám žádný z předchozích zdrojů nestačil, zkuste například Facebook. Skupina CHKO Brdy čítá více než 4 tisíce členů. Řada z nich do Brd chodí pravidelně, přidává aktuální snímky a téma výšky sněhového polštáře, případně protaženosti stop je tu v zimních měsících poměrně časté.

Využít můžete také záběry z webkamer. Několik jich nabízíme i my na webu PoznejBrdy.cz.

Znáte jiné sněhové zpravodajství z Brd? Dejte nám o něm vědět!

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *