Adventní putování Plzeňskem zavádí soutěžící i pod Brdy

Proč je andělíček Vošahlík na plzeňské katedrále zrovna jedenáctý v řadě? Jak kostel blízko plzeňského hlavního vlakového nádraží přišel ke jménu U Ježíška? Jak velký je betlém u Havránků ve Zruči-Senci? Co jedla a pila o Vánocích královská družina na hradě Radyně? Na tyto otázky odpoví ten, kdo navštíví soutěžení místa nové soutěže Adventní putování Plzeňskem. Je mezi nimi i jedno podbrdské. Betlém na návsi v Číčově stojí za to!

Účastníci soutěže mají za úkol vyplnit on-line kvíz, který se týká dvanácti soutěžních míst v Plzni a okolí. Všechna místa mají spojitost s adventem a Vánoci či církevní tematiku. A protože možná nebudou všechna přístupná veřejnosti kvůli covidu, odpovědi bude možné najít i na sociálních sítích a webech.

Otázky v kvízu jsou voleny tak, aby hledání odpovědí nebylo úplně jednoduché, a aby účastníci museli alespoň některá místa kvůli správné odpovědi přímo navštívit. To se bude týkat těch, kde se neshromažďuje moc lidí najednou a kde nehrozí nákaza.

Pro hrací kartu není nutné nikam chodit a ani ji nikam odnášet. Vše se odehrává na webové platformě http://adventniputovani.cz. Každý, kdo úplně a správně vyplní kvíz, dostane dárek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *