¨

Adventní koncerty rozezní Rokycany

Adventní koncerty neodmyslitelně patří k předvánočnímu období. I pod Brdy na vás čeká řada kulturních zážitků, které pomohou navodit sváteční atmosféru a v období nákupního shonu pohladí po duši. A spousta z nich proběhne v Rokycanech.

Rozsvěcení svící na adventním věnci, zdroj: Informační centrum Rokycany

Rozsvěcení svící na adventním věnci, zdroj: Informační centrum Rokycany

O každé adventní neděli bude součástí zapalování svící na adventním věnci v prostoru rokycanské Spilky také hudební vystoupení. 3., 10. a 17. prosince sem dorazte na půl páté odpoledne. Na Štědrý den se začíná o hodinu dříve. Rozsvícení první svíce o Železné neděli doprovodí 7´znamení, druhé svíci zahraje kapela Jiřího a Martina Šantorových, třetí k zažehnutí pomůže soubor Rokytka a na Štědrý den se můžete zaposlouchat do hudby dua Arioso.

Pěvecký sbor ZůziZů 8. prosince rozezpívá rokycanský evangelický kostel a v místní restauraci Na Střelnice proběhne benefiční koncert na podporu rokycanské nemocnice na účasti hned několika kapel.

Kostel Panny Marie Sněžné přivítá hned dvojici vystoupení. O bronzové neděli tu od 15 hodin vystoupí sopranistka Eva Charvátová, kterou na trubku doprovodí Miroslav Laštovka a na varhany a violoncello Jiří Hošek. 16. prosince se tu koná také vánoční koncert pěveckého sboru rokycanského gymnázia Unique.

Mladší Little Unique svůj první samostatný vánoční koncert odehrají o dva dny později, v pondělí 18. prosince v rokycanském kostele Nejsvětější Trojice.

Předvánoční zpívání u kapliček, zdroj: Informační centrum Rokycany

Předvánoční zpívání u kapliček, zdroj: Informační centrum Rokycany

Bývalí členové sboru Unique vystoupí spolu s Občasným pěveckým sborem z Klabavy 21. prosince u kapličky Panny Marie Bolestné u rokycanského koupaliště. Letos dvoudílný cyklus Předvánočního zpívání u kapliček však začíná o týden dříve v Borku u kapličky sv. Václava. Tady zahraje dětský pěvecký sbor Rokycany a Vojtěch Moulis.

 

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *