¨

Advent zahájí v Příbrami 1. prosince

Letošní adventní období bude velmi krátké. Konec listopadu jej mine. Hned 1. prosince však předvánoční období zahájí i v největším podbrdském městě.

Program zahájení je připraven na odpoledne na náměstí T. G. Masaryka. Začíná se tu v 15 hodin, kdy na pódium vystoupí skupiny Codex Temporis & Trio Acoustix. V 16 hodin a v 16.40 se bude před pódiem tančit.  Taneční pásmo si připraví Folklórní soubor Benešáček.

Mezi tancem se bude znovu zpívat. Přední vokalistka Marie Rottrové Magdaléna Urbanová vystoupí s pásmem písní pro dětské publikum. Po páté odpoledne si tato zpěvačka na pódium přivede i svého hosta – Báru Basikovou.

Samotné oficiální zahájen adventu je připraveno před šestou. To zazní Příbramské žestě, slavnostní slovo pana starosty, adventní zamyšlení pana faráře a s tím spojené požehnání adventního věnce. Po rozsvícení vánočního stromu opět zazní Příbramské žestě.

Milovníci němých tváří jistě ocení absenci ohňostroje, který i letos nahradí videomapping na budově Knihovny Jana Drdy. Na nevšední vizuální zážitek se mohou návštěvníci těšit v 18 hodin i o sto minut později. Inkriminovanou stominutovku vyplní skupina Žalman & spol.

Organizátoři ke slavnostnímu odpoledni připravili také doprovodný program. Nejen děti se mohou těšit na tvořivé dílničky a sníh. Příbramané neporučí větru, dešti, ale v případě nepřízně počasí si pomohou umělým z místního zimního stadionu.

 

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *