¨

Advent v Rožmitále zahájí jarmark lidových řemesel

Advent v Rožmitále pod Třemšínem tradičně otevře dveře jarmarkem lidových řemesel. Obyvatelé i návštěvníci města tu budou moci nakoupit například vánoční dárky 2. prosince mezi desátou hodinou odpoledne a čtvrtou odpoledne. Program, ale bude pokračovat i poté.

Jarmark lidových řemesel, zdroj: Podbrdské muzeum

Jarmark lidových řemesel, zdroj: Podbrdské muzeum

Adventní atmosféru starých dobrých časů jistě vykreslí nabídka výrobků ze slámy, keramické hlíny, proutí, drátu, kovu, vosku, korálků, textilu a dalších tradičních materiálů. Pekaři přivezou staročeské dobroty, včelaři perníky a medovinu, řezníci a rybáři maso a ryby a nebudou chybět ani oblíbené regionální potraviny. Desítky řemeslníků nabídnou své zboží v areálu Podbrdského muzea i ve společenském centru.

K jarmarku patří ale také doprovodný program. V Podbrdském muzeu si můžete prohlédnout výstavu textilní výtvarnice Evy Damborské nazvanou Světlo, prostor, čas nebo navštívit tradiční podbrdskou cvočkařskou dílnu ve stodole, kde se budou od 10 do 12 a od 14  do 16 hodin kovat tradičním způsobem cvočky.

Ve tři hodiny odpoledne začne ve společenském centru křest nových knih. V půl šesté pak na nádvoří Podbrdského muzea vystoupí žáci ZŠ Jakuba Jana Ryby. O čtvrt hodiny později odsud vyjde zvonkový průvod. V 18 hodin pak začátek adventu vyvrcholí společným rozsvícením vánočního stromu.

Přemýšlíte-li tedy, kde s rodinou příjemně zahájíte advent, nebo kde svým ratolestem ukážete, jak toto období vypadalo dříve, rožmitálský jarmark lidových řemesel a jeho doprovodný program je rozhodně žhavý tip.

zdroj: Podbrdské muzeum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *