¨

Advent plný akcí zažije i Mirošov

Město pod Svatým Vojtěchem čeká bohatý adventní program. Ani v Mirošově se totiž nezahálí, a tak se místní i návštěvníci mohou těšit na tradiční trhy, mikulášskou nadílku nebo hudební produkci.

Adventní trhy, zdroj: Město Mirošov

Adventní trhy, zdroj: Město Mirošov

Předvánoční období tu odstartují o první adventní neděli. Druhý prosincový den odpoledne se zde konají adventní trhy. Jejich součástí je vystoupení dětí z místní základní a mateřské školy, rokycanské umělecké školy nebo koncert kapely 7 Znamení na závěr celé akce. To už bude dávno nakoupena spousta vánočních dárků, v žaludku se uvelebí nějaké to občerstvení a oko potěší pohled na rozsvícený vánoční strom, který ozdobí mirošovské náměstí o půl páté.

Na první prosincový týden se děti těší i z jiného důvodu. Čekání na Štědrý den jim ve středu přijde cukrovinkami zkrátit Mikuláš. V Mirošově nadílka proběhne na zámku a zlatíčka i zlobivci si ji užijí i díky pohádce, která se tu bude promítat. Po zvážení na pekelné váze si děti mohou třeba i nechat něco pěkného namalovat na obličej.

Aby si předvánoční čas užili i dospělí, připravuje místní knihovna výstavu obrazů a keramiky nazvanou Pod křídly. Ve výstavní síni si tak od 7. prosince budete moci prohlédnout práce něžných žen z hrádeckého spolku NĚ-HA.

Ještě více několik západočeských měst přiblížit Vánocům plánuje plzeňský Český rozhlas Zpíváním koled. Mirošovské náměstí se rozezpívá již poosmé, a to 12. prosince v půl šesté odpoledne.

Hned druhý den v místní knihovně promluví spisovatelka Jarmila Mandžuková. Její přednáška nese název Velké zisky z malých změn a týkat se bude zdravého životního stylu a stravování, které by měly být pilíři spokojeného života. To se před Vánoci hodí, ne?

Mirošovský předvánoční program vyvrcholí na zámku. Na 15. prosince je tu přichystán adventní koncert. Návštěvníci se mohou těšit na hlásky žáků ze zdejší mateřské a základní školy, ale i na středověkou zábavu v podání šermířské skupiny Srdcové eso. Celé pásmo uzavře zpěvačka Hanka Stočesová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *