V Hořovicích otevřeli nové muzeum

Od 1. dubna 2017 je v prostorách Starého zámku v Hořovicích otevřena nová pobočka berounského Muzea Českého krasu – Muzeum Hořovicka. Navazuje na zdejší muzejní činnost, jejíž kořeny tu sahají až do 90. let 19. století. 

Slavnostní otevření Muzea Hořovicka, zdroj: Muzeum Českého krasu v Berouně

Slavnostní otevření Muzea Hořovicka, zdroj: Muzeum Českého krasu v Berouně

Hned ve vstupních prostorách muzea návštěvníky přivítá komiks. Ten ukazuje způsob, jak se z předmětu každodenní potřeby stává hodnotný muzejní exponát. Návštěvník zde také nahlédne do muzejního depozitáře z poloviny 20. století.

První místnost muzea ukazuje měšťanský interiér první poloviny minulého století a muzejní exponáty ze společenskovědních a přírodovědných sbírek v typických dřevěných vitrínách. Další prostory informují o pod Brdy tradičním cvočkařském řemesle a dále představují uměleckou litinu z produkce místních slévárenských závodů.

Poslední místnost je věnována brdskému lesu a dřevu jako každodennímu materiálu našich předků. Návštěvníci si tu prohlédnou také mapu někdejšího hořovického panství z roku 1895 s fotografiemi hájoven, mysliven, lesních úřadů a hospodářských provozů z 1. poloviny 20. století nacházejících se v místech dnes již neexistujícího vojenského újezdu Brdy.

Informace o otevírací době či výši vstupného naleznete na webu Muzea Českého krasu v Berouně.

zdroj: Muzeum Českého krasu v Berouně

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *