¨

Rozhledna Orlov

Rozhledna Orlov

Rozhledna Orlov

Rozhledna je v případě orlovské vyhlídkové věže poněkud nadnesený výraz. Necelých 5 metrů vysoká dřevěná konstrukce z roku 2009 doopravdy není tím, co si každý představí pod pojmem rozhledna. Vzhledem ke svému umístění v nadmořské výšce 653 metrů nad mořem ve výseku mezi lesy, který Orlov vytváří, poskytuje velmi příjemný výhled východním směrem. Příbram i Svatou Horu máte před sebou jako na dlani, za nimi se pak vlní krajina Středočeské pahorkatiny.Pokud se sem vydáte autem, odbočte v Příbrami nad Kauflandem směrem na Podlesí a pokračujte stále rovně a vzhůru do kopce. Po dvou kilometrech minete ceduli s nápisem Orlov. S výběrem místa pro parkování nespěchejte. Parkovat lze na konci Orlova přímo pod lesem a jen pár desítek metrů od rozhledny. Parkoviště je ale zároveň točnou autobusů, tak jim tu nezapomeňte nechat místo na otočení.

Na kole se sem nejlépe dostanete, pokud v Podlesí odbočíte z cyklotrasy číslo 302. Je to sem ale stále do kopce.

Přímo u parkoviště se můžou zájemci o kratší túru napojit na okruh vedoucí na vrchol Třemošné. Vycházka na něj měří přibližně tři kilometry a je značena modrobílou lomenou značkou.

Na rozhlednu nevedou schody, nahoru se musíte vyšplhat po žebříku. Vstup proto doporučujeme jen jedincům v dobré kondici. Děti do 10 let smí na rozhlednu jen v doprovodu rodičů.
výhled z rozhledny Orlov:

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *